Torebka kopertówka i jej krótka historia. Poznaj ją dzisiaj

Torebka kopertówka 

Torebka kopertówka i jej krótka historia

Torebka kopertówka to wszechstronny i stylowy dodatek, który od dziesięcioleci zdobi czerwone dywany Hollywood. Ale skąd wzięła się kopertówka? Kto pierwszy ją spopularyzował? A kto nosi je dziś spośród najlepiej ubranych celebrytów? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Pochodzenie kopertówki

Pierwszy odnotowany przypadek kopertówki pochodzi z początku XX wieku. W tamtym czasie była znana jako „torebka ze sznurkiem” i stała się popularna wśród bywalców i debiutantów, którzy używali jej do noszenia kieliszków operowych, papierosów i innych drobnych przedmiotów, gdy wychodzili na miasto.

Torebka kopertówka – skąd jej nazwa?

Hebe PL

Uważa się, że nazwa „kopertówka” wzięła się od sposobu, w jaki te wczesne torby były często noszone: schowane pod pachą lub trzymane w dłoni jak mała torebka monet. W latach dwudziestych Coco Chanel wprowadziła na rynek swoją kultową pikowaną skórzaną torebkę, co jeszcze bardziej zwiększyło popularność tych małych wieczorowych torebek.

Torebka kopertówka 

Trzymając się naszej drogi do dnia dzisiejszego

Dziś kopertówki są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i materiałach. Od ozdobionych klejnotami minaudières po torebki obszyte futrem — istnieje styl torebki kopertówki pasujący do każdego stroju i okazji. Gwiazdy takie jak Sarah Jessica Parker, Reese Witherspoon i Blake Lively są często zauważane, gdy noszą je na czerwonym dywanie i są podstawą garderoby każdej dobrze ubranej kobiety.

Wybierz torebkę kopertówkę dla siebie

Więc następnym razem, gdy będziesz szukać idealnego dodatku do swojego wyglądu, nie zapomnij o skromnej kopertówce — może być dokładnie tym, czego szukasz. Torebka kopertówka jest nieodzownym przyjacielem każdej kobiety, ponieważ pasuje na wiele okazji, w różnym stylu, a przy tym jest wygodna i praktyczna do noszenia. Wiele kobiet ma w swoich szafach różne modele tej kultowej torebki, aby móc z nich korzystać zawsze, gdy jest taka potrzeba.

Ponadczasowa torebka dla kobiet

Wśród torebek kopertowych znajdziemy eleganckie, wykonane z satyny czy skóry małe torebki, które idealnie nadają się na przyjęcia, bale i specjalne okazje. Do tego trochę większe, gdy potrzebujemy wziąć więcej rzeczy lub idziemy w mniej eleganckim stroju. Wtedy też warto sięgnąć po modele zamszowe czy welurowe, które nadadzą stylu naszej stylizacji, ale nie przytłoczą jej. Zupełnie casualowe są torebki bawełniane czy ze sznurków, które również możemy ostać wśród modeli kopertówek. Dlatego każda znajdzie coś dla siebie, wiele z kobiet ma różne kolory, tych samych modeli, bo gdy raz się coś pokocha, ciężko z tego zrezygnować. A Ty, masz już swoją wymarzoną torebkę kopertówkę?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.