Logo
ISANA WHITE CHOCOLATE & VANILLA
17 maj 2012

ISANA WHITE CHOCOLATE & VANILLA

Post by Testimo_Admin
OD PRODUCENTA:
Peeling pod prysznic Isana oczyszcza głęboko pory skóry i otacza ją kremowym zapachem białej czekolady i wanilii. Drobne ziarenka peelingu delikatnie uwalniają skórę od zanieczyszczeń obumarłego naskórka. Dzięki temu skóra wygląda lepiej i promienieje.  
DZIAŁANIE I PIELĘGNACJA
Peeling pod prysznic ISANA biała czekolada i wanilia oczyszcza głęboko pory skóry i otacza ją kremowym zapachem białej czekolady i wanilii. Drobne ziarenka peelingu delikatnie uwalniają skórę od zanieczyszczeń i obumarłego naskórka. Dzięki temu skóra wygląda lepiej i promienieje.
STOSOWANIE
Pożądaną ilość nałożyć na wilgotną skórę i delikatnie wmasować. Następnie spłukać starannie wodą.
TOLERANCJA PRZEZ SKÓRĘ
pH przyjazne dla skóry – tolerancja potwierdzona dermatologicznie.
RADA W ZAKRESIE PIELĘGNACJI
Po prysznicu zastosuj emulsję lub mleczko do ciała ISANA – a skóra będzie delikatna i piękna.
WAŻNA INFORMACJA
Produkt nie jest przeznaczony do spożycia.
M O J A  O P I N I A :
Producent pisze o ‚drobnych ziarenkach’. Drobiny są i to nie takie drobne. Ale za to ścierają nieznacznie trąc skórę. Powiedziałabym,że wyczuwa się delikatny masaż tymi ‚drobnymi ziarenkami’. 
Peeling świetnie sprawdza się jako żel myjący. Nie podrażnia skóry, ani mechanicznie ani poprzez skład.
Obumarłe komórki naskórka złuszczają się nawet podczas dotyku,czy właśnie masażu pod prysznicem, także i tu z pewnością tak jest, ale dla fanek mocnych ścieraków produkt nie zachwyci. Delikatne mycie i masaż to nie tarcie peelingiem z pierwszego zdarzenia. 
Do tego zapach… na pewno nie pobudza. Używany rano przyspieszał czas prysznica. Tak tak, uciekałam! 😀 Używany wieczorem rozleniwiał. Mimo wszystko wyczuwalna słodka chemia nie przypadła mi w ogóle do gustu. 
Skład nie powala. Gliceryna i krzemionka na początku składu. Gliceryna jest hydrofilową substancją, która ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, będąc nośnikiem i promotorem wnikania innych substancji w głąb skóry. W kosmetyku pełni funkcję konserwującą poprzez obniżenie aktywności wody i wysychaniu kosmetyku w miejscach styczności z wodą i przy ujściu tubki. Krzemionka, w raczej żel krzemionkowy, to biały lekki proszek o wysokiej chłonności wody. W kosmetyku pełni rolę stabilizatora emulsji zwiększa lepkość i przedłuża trwałość
opakowanie: tubka z miękkiego plastiku, łatwo wydobyć produkt, choć przy końcówce miałam już problem, tworzywo jest na tyle miękkie,że można przeciąć tubkę nawet zwykłymi nożyczkami. Z tyłu jest naklejka z opisem producenta w języku polskim. Papier szybko się rozrywa pod wpływem wody i wilgotności, tworząc niezbyt estetyczne białe ślady, po przyklejonej informacji.
wydajność: peeling jest niemal w ogóle nie wydajny, z racji iż drobiny ścierające mają znikome działanie, używałam go jak żelu myjącego
konsystencja: gęsta, kremowa, ucieka z dłoni i z ciała zanim się go rozetrze
zapach: okropny, słodki, ale chemiczny, przy wąchaniu kosmetyku z tubki zapach jest  śliczny, wyczuwa się oba aromaty, ale czar pryska w chwili jego użycia, czuć wanilię i chemiczną słodycz
pojemność: 200 ml 
cena: ok. 5,5 PLN w Rossmanie

SkładAQUA, GLYCERIN, SILICA, BETAINE, CAPRYCLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE-20, PHENOXYETHANOL (konserwant), BARBOMER, PARFUM, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, ETHYLEXYLGLYCERIN, TETRASODIUM IMINODISUCCINATE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, CI 16025, CI 19140 (barwnik), CI 77891 (barwnik, sunscreen UVA i UVB).

 
 
 
 
 
Do wpisów na blogu wykorzystuję strony:
Pozdrawiam

Post ze starej wersji strony.

Jeden komentarz

Jennie Duprey 2023-09-16 at 02:14 - Reply

Cieszę się, że mogłem przeczytać ten artykuł.

Ricky Geise 2023-09-18 at 12:09 - Reply

Tylko dla tych, którzy nie boją się ciekawych treści

Zenek_in99 2023-12-23 at 09:27 - Reply

Zachęcam do zanurzenia się w ten tekst – to prawdziwa intelektualna uczta.

Leave a Comment