Logo
Błędy w makijażu twarzy, czyli czego unikać aplikując podkład
30 lis 2015

Błędy w makijażu twarzy, czyli czego unikać aplikując podkład

Post by Testimo_Admin

Błędy w makijażu:

Zdarzają się każdemu, czego unikać aplikując podkład i na co warto zwrócić uwagę?

Aplikacja podkładu i rozpoczęcie makijażu zaczynam zawsze tak samo. Dobrze jest, gdy staje się to rytuałem, naturalnymi czynnościami, nawykiem. Najpierw należy oczyścić skórę i ją stonizować, można użyć płynu micelarnego bądź toniku. Drugim krokiem jest nałożenie kremu na skorę twarzy i pod oczy odpowiednie do rodzaju cery i jej potrzeb. Po wchłonięciu kremu można aplikować podkład: pędzlem, gąbeczką, palcami – wybór to tylko forma preferncji i wygody. Podkład nakładamy na skórze całej twarzy nie zapominając o dolnej linii żuchwy i przy linii włosów. Następnie nakładamy korektor pod oczy, środek twarzy i na niedoskonałości. Całość utrwalamy pudrem sypkim / prasowanym – według gustu. Najlepiej wybrać transparentny, gdyż dopasowuje się do skóry i nie zmienia koloru podkładu.

Zachęcam też do przeczytania poprzedniego wpisu: Jak nałożyć podkład by wyglądał naturalnie i bez efektu maski?

Błędy w makijażu takie jak zbyt duża ilość podkładu na twarzy nie wygląda dobrze i trudno się tym pracuje. Lepiej użyć mniej i ewenetualnie dołożyć, niż męczyć się z równomiernym rozprowadzeniem za dużej ilości. Smugi i plamy mogą być powodowane samą formułą podkładu i formą jego aplikacji. Niektóre podklady bardzo szybko zastygają, wymagają sprawnego nałożenia. Najlepszym rozwiązaniem jest stopniowa aplikacja na poszczególne partie twarzy, czyli oddzielnie czoło, jedna strona twarzy, druga strona – w ten sposób podkład jest rozprowadzony równomiernie i gładko.

Efekt maski i odcięcie koloru skóry twarzy

Wygląda niestetycznie i nieładnie. Nawet przy doskonale dobranym odcieniu warto rozblendować podkład nieco niżej pod żuchwę i na szyję. Oraz pamiętać że twarzy kończy się przy linii włosów, więc i tak podkład powinien być ładnie roztarty. Warto zadbać o dobre światło, wtedy widać gdzie podkład należy mocniej rozetrzeć i gdzie go dołożyć.

Błędy w makijażu

 

Kupić źle dobrany kolor, za jasny / za ciemny podkład zdarza się każdemu. Można mieszać ze sobą kosmetyki uzyskując odpowiedni odcień. Jednak trzeba pamiętać, by dobierać podkład kolorem do dekoltu, a nie do koloru skóry na twarzy. U większości z nas twarz jest jaśniejsza niż reszta ciała i wyglądłoby to bardzo nienaturalnie. Jasna twarz i opalony dekolt to bardzo częsty błąd – najważniejsza jest spójność. Nigdy nie sprawdzaj odcienia na wierzchniej stronie dłoni ani na wewnętrznej stronie przedramienia. W tym miejscu możesz ocenić konsystencję kosmetyku, ale nie jego odcień, dopasowany do karnacji.

 

Właściwości podkładu należy dobierać do rodzaju cery. Nie warto katować skóry mieszanej, odwodnionej podkładem mocno kryjącym o matowym wykończeniu (tak, mam na myśli Revlon CS). Lepiej wybrać podkład, który da średnie pokrycie i wspomóc się korektorem oraz zwrócić uwagę na połączenie pielęgnacji i podkładu, czyli kierować się do tych, które mają składniki aktywne regulujące wydzielanie sebum w ciągu dnia. Przy ciężkich formułach niekiedy reakcją obronną skóry jest wzmożone wydzielanie łoju i świecenie się strefy T w ciągu dnia. Reakcja sebum i pigmentu w podkładzie może powodować utlenianie się podkładu i zmianę jego odcienia.

Do cery suchej najlepsze są płynne, kremowe podkłady, bądź podkłady mineralne. Uczucie komfortu, brak ściągnięcia skóry zależy od formuły i właściwości. Najczęściej podkłady nawilżające to podkłady także rozświetlające, które dodają suchej, ziemistej cerze blasku i zdrowego wyglądu. Dobrym wyborem jest także bb / cc krem, który łączy wlaściwości nawilżającego kremu i tonującego podkładu. Aplikacja podkładu też jest nieco odmienna. Należy unikać mocnego pocierania i masowania skóry, by jej nie podrażnić. Dobrą formą aplikacji na pewno jest gąbeczka, która jest bardzo delikatna w kontakcie ze skórą.

Podsumowując, jak eliminować błędy w makijażu:

  • nie zapominaj o przygotowaniu skóry przed makijażem i nałożeniu kremu
  • aplikuj odpowiednią ilość podkładu, wtedy unikniesz smug i efektu maski
  • dobieraj odcień podkładu do dekoltu a nie do koloru skóry na twarzy
  • wybierz właściwości podkładu odpowiadające na potrzeby skóry, biorąc pod uwagę rodzaj cery

Jeden komentarz

Lino Bernand 2023-09-16 at 00:21 - Reply

To jest naprawdę cenne.

Lasonya Schwaderer 2023-09-18 at 10:12 - Reply

Twoje treści zawsze są takie wartościowe.

Yoro 2023-12-23 at 10:20 - Reply

To jest ten typ artykułu, który zmienia sposób postrzegania świata.

Leave a Comment