Serum do twarzy to jeden z ważniejszych kosmetyków w moim rytuale pielęgnacji. Takie kosmetyki mają wyższe stężenia składników aktywnych niż kremy lub mają składniki, które uzupełniają działanie kremów. Teraz do wyboru jest mnóstwo tego typu produktów, ale jak wybrać te najlepsze dla naszej cery?
Nowa seria Ziaja antyoksydacja to propozycja pielęgnacji do skóry pozbawionej blasku, poszarzałej, zmęczonej. Główny składnik aktywny to jagody acai, czyli silny antyoksydant zwalczający wolne rodniki przyczyniające się do przyspieszenia starzenia się skóry. Linia antyoksydacja to profilaktyka pierwszych zmarszczek i redukcji skutków stresu oksydacyjnego. Jedyne preparaty z Ziaja jakie stosowałam to kosmetyki do demakijażu oraz krem-maska pod oczy. Nigdy nie byłam przekonana do pielęgnacji tej marki, ale postanowiłam dać im szansę, a testowanie zaczęłam od serum do twarzy.
Składniki aktywne i ich działanie
Serum do twarzy Ziaja nakierowane jest na działanie antyoksydacyjne i wzmacniające skórę. Główny składnik to jagody acai, które zwalczają wolne rodniki i chronią skórę przed ich szkodliwym działaniem. Serum ma wygładzać skórę, intensywnie nawilżać i uelastycznić naskórek. Przeznaczone jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, ujednolica koloryt oraz przywraca skórze zdrowy, promienny wygląd.
Serum do twarzy Ziaja działa przeciw efektom tech neck, to innowacyjny kierunek, który skupia się na pielęgnacji szyji i zmarszczek powstałych wskutek ciągłego pochylania głowy w czasie korzystania z telefonów, komputerów i innych urządzeń mobilinych.
Składniki aktywne:
- pochodna hesperydyny, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne
- beta-glukan zapewnia optymalne nawilżenie i wygładza zmarszczki
- prowitamina B5, czyli d-panthenol, łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację
- kwas hialurnowy nawilża i zmniejsza utratę wody przez naskórek
- oraz witamina E zwana także 'witaminą młodości’
INCI: Aqua, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Panthenol. Beta-Glucan, Euterpe, Oleracea Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Hesperidin Methyl Chalcone, Stearteh-20, Dipeptide-2, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica, Tin Oxide, Xantan Gum, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol.
Serum do twarzy Ziaja właściwości i moja opinia
Serum do twarzy Ziaja ma kremowo-żelową konsystencję, która jest lekka i błyskawicznie wchłania się w skórę. Jest to kosmetyk, który należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy pod krem. Serum przyjemnie odświeża skórę, delikatnie ją wygładza i nawilża. Ostatnio moja cera lekko się przesuszyła, więc szukałam skutecznej pielęgnacji, która przywróci jej dobrą kondycję i ładny wygląd. Stwierdziłam, że serum to będzie fajnym uzupełnieniem pielęgnacji. Serum stosuję od miesiąca dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Rano stosuję je pod krem Dermika Hydralogiq, a wieczorem pod krem-maskę Sensilis lub pod olejek Mohani z konopi siewnej.
Skóra jest bardziej gładka, zniknęły przesuszone partie i suche skórki. Może uczucie napięcia nie zniknęło w 100%, ale jest zdecydowanie lepiej i skóra wygląda ładniej. Serum to można używać nie tylko na skórę twarzy, ale także na szyję i dekolt. Podoba mi się idea technologi tech neck. Jestem ciekawa czy dbacie nie tylko o skórę twarzy, ale także o skórę szyi?
Zapach serum jest dosyć silny, ale ulatnia się zaraz po aplikacji. Wszystkie kosmetyki serii antyksydacja pachną tak samo, świeżo i bardzo przyjemnie.
Opakowanie to lekka buteleczka z pompką. Nie jest to pompka air-less, ale i tak fajnie, że aplikacja przebiega higienicznie.
Jeśli zainteresowała Was ta seria kliknijcie <tutaj>. Sukcesywnie będę opisywała produkty Ziaja antyoksydacja, zaczęłam od serum, a o innych kosmetykach napiszę jak już będą w codziennym użyciu.
Jeden komentarz
Twój wpis sprawił, że moje serce zabiło mocniej.
Polecam ten artykuł wszystkim, którzy cenią sobie głębokie i mądre analizy.