Logo
Gąbeczka Beauty Blender – ulubieniec ostatnich miesięcy!
29 sie 2015

Gąbeczka Beauty Blender – ulubieniec ostatnich miesięcy!

Post by Testimo_Admin

Długo wzbraniałam się od zakupu gąbeczki Beauty Blender. Budzi skrajności w opiniach, jest droga i nie jest niezbędna w makijażu. Jednak poprawia jakość pracy i wygląd całego makijażu. Pamiętacie jak pisałam o gąbeczke miracle compexion z Real Techniques? Byłam z niej bardzo zadowolona i w sumie dalej jestem, bo czasami nadal jej używam. Trwałość gąbki RT jest nie do zarzucenia, gdyż użytkuję ją ponad rok i nie wygląda tragicznie. Jednak jakość Beauty Blender jest nieporównywalna do innych gąbek do makijażu. Nie żałuję zakupu i jest moim ulubionym akcesorium do nakładania podkładu i korektora.

beauty blender

Zaczynając od początku: co to jest Beauty Blender, jak nim się posługiwać i jaki jest efekt makijażu.

Beauty Blender to różowa gąbeczka do nakładania podkładu i innych kosmetyków płynnych. Ma miękką i sprężystą fakturę, aplikacja (stemplowanie) jest przyjemnością, w kontakcie ze skórą jest bardzo delikatna. Jest wyprofilowana w kształcie jajeczka, dzięki czemu dopasowuje się do kształtów twarzy. Większą powierzchnią szybko nakładam podkład, a końcówką zakończoną w szpic aplikuję korektor pod oczy i przy skrzydełkach nosa. Kształt i forma gąbeczki Beauty Blender daje komfort aplikacji kosmetyków na całej twarzy.

beauty blenderbeauty blender

Należy pamiętać, że Beauty Blender należy używać na mokro. Przed nakładaniem podkładu należy zmoczyć gąbkę, np. pod bieżącą wodą, a następnie odcisnąć w papierowy ręcznik. Gąbeczka zwiększa swoją objętość i wtedy możemy przystąpić do pracy. Aplikacja na mokro daje fantastyczny, naturalny efekt makijażu. Każdy podkład idealnie wtapia się w skórę, korektor również. Krycie podkładów jest zachowane, dzięki czemu niedoskonałości cery są zakamuflowane, a mimo to twarz wygląda naturalnie, bez efektu maski, bez zacieków i smug.beauty blender

Kolejną zaletą aplikacji na mokro jest przedłużenie trwałości makijażu. Nie wierzyłam, ale faktycznie tak jest! Nawet podkłady rozświetlające utrzymują się u mnie na twarzy w pracy wiele godzin, a przy normalnej aplikacji palcami mogłabym się spodziewać, że podkład zwyczajnie 'zniknie’ z twarzy. Nakładanie kilku cienkich warstw podkładu zdaje egzamin doskonale, podkład utrzymuje się zdecydowanie dłużej.

Gąbeczka Beauty Blender nadaje się do konturowania na mokro wszystkimi produktami które są płynne i kremowe. Spróbowałam też do aplikacji kosmetyków wypiekanych, które wiadomo można stosować na sucho i na mokro. Przy aplikacji różu Max Factor na mokro uzyskałam mocniejszy, bardziej intensywny kolor. Efekt pokazywałam w makijażu i w recenzji różu Lovely Pink.

beauty blender

Higiena i czyszczenie gąbeczki Beauty Blender nie sprawia trudności. Nie posiadam oryginalnego płynu do mycia BB. Czyszczę go w bazie myjącej Ziaja do skóry atopowej. Ten sposób sprawdza się i jest skuteczny, to najważniejsze. Higiena używania gąbeczki jest zachowana, gdyż Beauty Blender nie chłonie podkładu do wewnątrz (zatrzymuje się na powierzchni gąbki) i łatwo ją domyć. Najważniejsze jest, by używać czystej gąbeczki przed każdym makijażem.

Gąbeczka Beauty Blender stała się dla mnie ulubieńcem i cieszę się, że ją mam. Kupiłam ją w dobrej cenie, bo ok. 50 zł. Regularna cena to 69 zł w Sephorze, na stronie beautyblender.net.pl oraz w drogeriach internetowych.

Macie swoją gąbkę Beauty Blender? A może planujecie kupić? Dajcie znać co o niej myślicie.

Post ze starej wersji strony.

1 Comments

Lavern Holberton 2023-09-19 at 12:16 - Reply

Cieszę się, że jesteś częścią mojego życia.

Leave a Comment