Logo
Gąbeczka do makijażu Real Techniques, czyli o tańszym odpowiedniku Beauty Blender’a
21 sie 2014

Gąbeczka do makijażu Real Techniques, czyli o tańszym odpowiedniku Beauty Blender’a

Post by Testimo_Admin
Kiedy dostałam gąbeczkę do makijażu Real Techniques byłam niemal w niebo wzięta i ciekawa czy dobrze się spisze w nakładaniu podkładu, korektora i czy okaże się, że będzie tańszym odpowiednikiem Beauty Blendera, który chwalony jest niemal przez każdego. Gąbeczki BB nie mam I raczej mieć nie będę koszt 80-90 zł za gąbeczkę uważam za nieco zbędny wydatek. Jakości BB nie znam, więc nie mam jak porównać ze sobą obu gąbeczek, ale uważam też, że jajeczko Real Techniques jest naprawdę dobre. Można je kupić za ok. 25 zł. Porównując z ceną BB wychodzi zdecydowanie korzystniej.

Podkład można aplikować palcami, pędzlem, bądź gąbeczką. Przypuszczam, że większość osób na co dzień preferuje aplikacje podkładu palcami, jest to najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób.
Osobiście podkład chętnie nakładam pędzlami, świetnie do tego sprawdzają się flat top’y oraz języczkowe. Jakość pędzli jest tutaj istotna, różnicę zauważyłam kupując i wypróbowując swój pierwszy profesjonalny pędzel do podkładu. Sądzę, że jest to jeden z lepszych sposobów na uzyskanie różnych efektów – od naturalnego, do budowania mocniejszego krycia.

Owalna część gąbeczki służy do aplikacji podkładu na duże powierzchnie, czyli na całą twarz. Spiczasta strona sprawdza się do aplikacji korektora. Tutaj gąbeczka spełnia zadanie celująco i korzystam z tego sposobu codziennie. W poście o korektorach pod oczy pokazałam jak aplikować korektor i gąbeczka RT sprawia, że tuszowanie cieni pod oczami oraz budowanie krycia ogranicza czas aplikacji do minimum. Taka końcówka ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc takich jak kąciki oczu i skrzydełka nosa.
Płaską stroną gąbeczki chętnie aplikuję kremowy rozświetlacz. Naturalny efekt gwarantowy, a najważniejsze, że nie ma smug i plam.
Stosuję też ją do konturowania twarzy kremowym podkładem Max Factor Miracle Touch. Jest to banalnie proste, a najważniejsze – pozostaje naturalny efekt! :)
Struktura gąbeczki jest porowata, przypomina strukturę naszej skóry, dzięki czemu nałożony podkład stapia się z cerą, dając naturalny, niemal niewidoczny efekt. Jajeczko jest delikatne w dotyku i w kontakcie ze skórą twarzy.
Ważne jest, aby pamiętać, że akcesoria do nakładania podkładów zarówno pędzle jak i gąbeczki po każdym użyciu należy dokładnie umyć. Wystarczy zmoczyć gąbeczkę i wymyć ją pod bieżącą wodą. To jest chwila, choć czytałam, że Revlon CS ciężko, a nawet wcale się nie dopiera. Po namoczeniu gąbeczka zwiększa swoją objętość, jednak szybko wysycha I wraca do swoich naturalnych kształtów.

PLUSY:
+ daje naturalny efekt, podkład nałożony jest równo i bez smug
+ każdy produkt nałożony na skórę stapia się z nią
+ podkład można aplikować na mokro i na sucho
+ świetnie sprawdza się do aplikacji korektora pod oczy
+ gąbeczka jest bardzo miękka i delikatna dla skóry
+ jest wielofunkcyjna – sprawdza się do aplikacji produktów płynnych i kremowych: podkładów, korektorów, róży, rozświetlaczy – wszystkiego!
+ łatwo się ją myje I szybko schnie
+ jest tańszym odpowiednikiem BB

Myślę, że z czasem kupię ponownie, gdyż bardzo polubiłam aplikację wybranych produktów na twarz za pomocą gąbeczki RT. O zakupie oryginalnego BB nie myślę, jesli chcecie wypróbować, czy taka gąbeczka sprawdzi się i u was jak najbardziej polecam tańszy odpowiednik, właśnie ten z Real Techniques. Nie zawiedzie, a wtedy łatwo się przekonać czy chcecie korzystać z tej metody aplikacji podkładów czy nie :)

Dziękuję Fiolce za prezent, bardzo bardzo mi się przydaje!


Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz

August Draghi 2023-09-16 at 02:06 - Reply

Gdyby ktoś nie wiedział, warto się zapoznać

Erwin Kilroy 2023-09-18 at 12:01 - Reply

Zobacz, jak na ten temat zapatrują się inni

stand98 2023-12-23 at 09:32 - Reply

Każdy, kto ceni sobie dogłębne analizy i nowe idee, powinien to przeczytać.

Leave a Comment