Logo
Nacomi olejowa maska do skóry głowy | Recenzja
5 lip 2016

Nacomi olejowa maska do skóry głowy | Recenzja

Post by Testimo_Admin

Są okresy kiedy włosy wypadają mocniej. Wiosna i jesień jest dla moich włosów niezłym obciążeniem i niestety wypadają bardziej niż bym tego chciała. Ponadto stres, zmęczenie, różne choroby też wpływają na kondycję włosów. W składzie kosmetyków do skóry głowy hamujących wypadanie i stymulujących wzrost powinny znaleźć się różne ekstrakty ziołowe, np. pokrzywa, kozieradka, skrzyp, imbir – będą wzmacniać cebulki włosów. Wszystkie te składniki znajdują się w masce olejowej do skóry głowy Nacomi – brzmi idealnie, prawda? Wcierki stosuje rzadko i dosyć nieregularnie. Za to olejowa maska do skóry głowy jest lubianym przeze mnie zabiegiem, bo szybko widzę efekty poprawy kondycji włosów. Postanowiłam połączyć olejowanie na długości z wcieraniem olejku z ziołami na skórę głowy, efekty są fantastyczne. Jeśli zmagacie się z wypadaniem włosów albo chcecie przyspieszyć ich wzrost koniecznie spróbujcie tej maski olejowej z Nacomi.

Maska do skóry głowy – Co to jest?

Nacomi olejowa maska do skóry głowy to olej z mieszanką ziół. A dokładniej 4 oleje: arganowy, rycynowy, tamanu i z czarnuszki. A zioła to 4 ekstrakty: pokrzywa, skrzyp, kozieradka i imbir. Oleje nawilżają i odżywią skalp, a zioła wzmacniają cebulki włosów i regulują pracę gruczołów łojowych na skórze głowy. Maska olejowa nie przyspiesza przetłuszczania włosów, nie ma takiej obawy, wystarczy dokładnie umyć włosy szamponem.

INCI: Nigella Sativa Seed Oil (Olej z Czarnego Kminu), Argania Spinosa Kernel Oil (Olej Arganowy),Ricinus Communis (Olej Rycynowy), Urtica Dioica Extract (Pokrzywa Zwyczajna), Hedychium Coronarium Extract (Ekstrakt z Korzenia Imbiru), Trigonella Foenum-Graecum Extract (Kozieradka Lekarska), Equisetum Arvense Extract (Ekstrakt z Skrzypu Polnego),  Calophyllum Inophyllum Oil (Olej Tamanu) , Tocopheryl Acetate

Butelka z przeźroczystego, grubego szkła z dozownikiem. Aplikator okazuje się być bardzo praktycznym i zdecydowanie ułatwia nakładanie olejku na skórę głowy. Zawsze robię to tak: rozdzielam pasma włosów szczotką, robiąc przedziałki przez całą długość, aplikuję olejek (1 pompkę) na taki przedziałek, wcieram go palcami w skórę głowy. Robię następny przedziałek i powtarzam wcieranie olejku. W łatwy sposób można dokładnie nałożyć olejek na całą skorę głowy.

Nacomi olejowa maska do skóry głowy ma pojemność tylko 50 ml, ale jest bardzo wydajna. Więc myślę, że taka pojemność spokojnie wystarczy na około 3 miesiące stosowania. Cena nie jest wygórowana za takie działanie i właściwości.

maska do skóry głowy

Maskę olejową stosuję 1-2 razy w tygodniu łącząc z olejowaniem włosów na długości. Trzymam na włosach minimum godzinę, staram się robić to w dniu wolnym, kiedy mam czas potrzymać maskę dłużej. Maska ma dużo ekstraktów, więc osoby z wrażliwą skórą głowy powinny kontrolować reakcję skóry, by nie pojawiło się podrażnienie. Podczas aplikacji, w czasie wcierania olejku czuć ciepło i lekkie mrowienie. Efekt ten mija chwilę po zakończeniu nakładania olejku.

Podsumowanie

Olej jest gęsty więc łatwo nakładać go na skórę głowy, bo nie przelewa się przez palce. Kolor ma ciemniejszy niż maska 7 olei. Zapach dosyć mocny, ziołowy. Mi się podoba, bo pachnie naturą.

Pamiętajcie, żeby nie olejować włosów z pozostałościami po kosmetykach do stylizacji i suchym szamponem. Mija się to z celem i składniki aktywne nie wnikną tak jak powinny.

Stosowanie maski olejowej do skóry głowy nie tylko zmniejszyło wypadanie włosów, ale przede wszystkim przyspieszyło ich wzrost. Po niecałym miesiącu od farbowania miałam 1,5 cm odrost. Zazwyczaj farbuje włosy henną raz na 1,5-2 miesiące, a teraz musiałam zrobić to w prawie połowie krótszym czasie. Nie mam burzy baby hair, ale może to i dobrze, bo włosy nadal są gładkie i nic nie odstaje. Jedynie przy linii czoła mam więcej krótkich wlosków, ale są one niewidoczne pod grzywką.

Nacomi olejowa maska do skóry głowy kosztuje około 40 zł, można ją kupić w Hebe, w sklepach internetowych z naturalnymi kosmetykami i oczywiście na stronie Nacomi. W Hebe jest najtańsza, bo kosztuje jedyne 28,99 zł bez promocji.

Jak dbacie o skóre głowy? Stosujecie wcierki? 

Jeden komentarz

K00imo 2023-12-23 at 10:04 - Reply

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje horyzonty, ten tekst jest doskonałym punktem startu.

Leave a Comment