Logo
Pielęgnacja: glinka marokańska od Synesis
5 lip 2012

Pielęgnacja: glinka marokańska od Synesis

Post by Testimo_Admin
 

 

 
OD PRODUCENTA: <click>
 
Glinka działa niezwykle aktywnie, ponieważ zawiera idealnie skomponowane składniki pochodzenia wulkanicznego, takie jak: krzemionka, kationy sodu, magnezu, potasu i wapnia.
 
Glinkę Marokańską SYNESIS polecamy przede wszystkim do cery mieszanej, tłustej oraz trądzikowej, ponieważ doskonale usuwa sebum z powierzchni skóry, przy czym nie powoduje uczucia wysuszenia i podrażnienia. Skóra jest wyjątkowo oczyszczona, wygładzona, matowa, a cera wygląda zdrowo. Maska jest doskonała zarówno dla młodych Klientek, które mają problemy z przetłuszczającą się cerą i skłonnością do wyprysków, jak i dla dojrzałych Pań, które szukają efektu liftingu.

Pojemność: 40g / 10 zł
Pojemność: 225g / 29 zł
Pojemność: 550g / 60 zł
Pojemność: 1200g / 99 zł
 
 
SKŁAD: glinka marokańska (glinka Ghassoul)
 

Inaczej zwana  Rhassoul z arab. ghassala czyli myć, jest w 100% naturalna, wydobywana z jedynych znanych na świecie marokańskich złóż, położonych w dolinie Moulouya, na skraju średniego Atlasu, ok.  200 km  od miasta Fès. W Maroku glinka ta jest znana już od XII wieku, stosowana do mycia włosów i czyszczenia twarzy i ciała. W dzisiejszych czasach jest jednym z egzotycznych rytuałów pielęgnacyjnych w SPA, podobnie jak czarne mydło savon nor, jako trend hamman    

Glinka Ghassoul ma silne właściwości absorpcyjne zanieczyszczeń. Stosowana jest do mycia włosów, dzięki czemu włosy są błyszczące i miękkie oraz jako maseczkę na twarz i ciało, dzięki czemu martwe komórki naskórka zostają usunięte, a pory oczyszczone i zwężone  .   

Zalecana jest do każdego typu skóry, nawet wrażliwej czy skłonnej do alergii. Osobiście nie ryzykowałabym z jej stosowaniem przez osoby z trądzikiem różowatym czy rozległymi teleangiektazjami, taka cera wymaga kontroli wykwalifikowanego kosmetologa, ew. kosmetyczki. 

W przypadku cery suchej można dodać kilka kropli oleju, np. arganowego, migdałowego czy naparem ziół dobranym do rodzaju cery i jej problemów.

 
Sposób użycia: glinka ma postać proszku, więc musimy ją ‚ukręcić’ do konsystencji gęstej śmietany. Ja swoją glinkę rozrabiam w misce gumowej do alg i drewnianą szpatułką. Łączymy ją z wodą (mineralną niegazowaną, hydrolatem, odstałą wodą przegotowaną) i mieszamy np. drewnianą szpatułką, tak długo aż pozbędziemy się grudek i uzyskamy gładką masę. Nakładamy glinkę grubą warstwą na twarz, omijając okolice oczu

1. Wykonujemy demakijaż, mleczkiem, żelem myjącym. 

2. Tonizujemy skórę. 

3. Aplikujemy krem, żel, serum pod oczy. 

4. Drewnianą szpatułką nakładamy glinkę na twarz, szyję, dekolt, omijając okolice oczu. 

5. Ważne jest, by nie dopuścić do wyschnięcia na twarzy, gdyż tylko wilgoć zapewnia odpowiednie działanie maski. W razie czego zwilżamy twarz wodą. Możemy do tego użyć butelki z atomizerem, bądź na glinkę położyć zwilżoną gazę jałową – tylko wtedy jesteśmy unieruchomione i bezbronne ^^ 

6. Po 10-15 min zmywamy maskę. Wilgotna glinka usuwa się bardzo łatwo, gąbeczką, płatkiem kosmetycznym, ściereczką muślinową, a nawet tą samą szpatułką, którą ją nakładamy. Miejsca, gdzie glinka jednak zaschła zwilżamy wodą, przytrzymując w tym miejscu np. mokrą gąbeczkę i usuwamy jak wyżej :) 

7. Ponownie tonizujemy skórę. 

8. Aplikujemy krem, do twarzy i pod oczy.

Po nałożeniu glinki czuć delikatne chłodzenie i ściąganie. Trzymam ją 15-20 min i zmywam. Jeśli nie dopuścimy do zaschnięcia glinki nie będzie z tym najmniejszych problemów. Minusem jest, iż glinka nieco brudzi umywalkę. Zapach jest całkiem przyjemny, naturalny. Niemal go nie czuć, ale dla wrażliwych można go wyczuć. Lubię to i lubię go :)
Zanim nałożymy glinkę możemy zaaplikować na skórę np. serum olejowe. Glinka stworzy okluzję (warstwa na skórze odgraniczająca od środowiska zewn,), dzięki której składniki aktywne serum głębiej wnikną w skórę.

 

PLUSY I EFEKTY:

  • skóra jest bardzo dobrze oczyszczona, ale nie podrażniona
  • kosmetyk aplikowany po zmyciu maseczki, np krem nawilżający jest doskonale i natychmiastowo wchłaniany, uwielbiam to!
  • skóra jest gładka, odświeżona
  • można ją aplikować na całe ciało, zwłaszcza tam gdzie mamy wypryski, np plecy czy ramiona
  • może służyć jako peeling
  • koloryt poprawiony, skóra jest bardziej promienna
  • zmniejszone są zaczerwienienia przy wypryskach, a one same mniej widoczne
  • pory skóry zwężone
  • łatwo się ją przygotowuje, nie tworzą się grudki
  • bez problemu rozprowadza się ją na skórze, nie spływa z twarzy
  • dostępne różne pojemności
  • cena jest adekwatna do wydajności 
 

Z czym możemy łączyć glinkę marokańską?

Oleje: migdałowy, arganowy, z kiełków pszenicy – należy pamiętać o wchłanialności olejów i możliwości zatykania porów.

Miód: zawiera 2 cukry proste: fruktozę i glukozę, sole mineralne, enzymy, witaminy A, B, C, D i E, kwasy organiczne i olejki eteryczne. Działa odżywczo i energizująco, pobudza komórki naskórka do regeneracji oraz łagodzi podrażnienia. Poprawia elastyczność, napięcie, miękkość  i gładkość skóry. Świetnie działa na skórę szorstką, popękaną czy spierzchniętą.

Mleko: zawiera białka, witaminy A, B i E, tłuszcze oraz pierwiastki takie jak wapń. Regeneruje naskórek oraz działa antyoksydacyjnie, neutralizując wolne rodniki. Zawarty w mleku kwas mlekowy (z grupy kwasów AHA) działa złuszczająco na naskórek, pobudza naprawę i wytwarzania włókien kolagenowych, poprawiając jędrność skóry. Tłuszcze wzmacniają płaszcz hydrolipidowy, uzupełniając lipidy naskórka.

Sok z cytryny: ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Łagodnie rozjaśnia skórę, oczyszcza i odświeża cerę. Witamina C pobudza komórki skóry stymulując produkcję kolagenu. Sok z cytryny ściąga pory i zapobiega powstawaniu wyprysków oraz reguluje wydzielanie sebum. 

Składniki można dowolnie łączyć, np. mleko i miód doskonale nada się do cery dojrzałej, oleje złagodzą działanie glinki, więc warto dodać je do maseczki do cery wrażliwej:

cera wrażliwa: glinka + woda +2 łyżki oleju  

cera tłusta: glinka  + woda + sok z cytryny  

cera zanieczyszczona: glinka + napar ziołowy, czy hydrolat oczarowy  

cera dojrzała: glinka + mleko+ miód

 

Stosujecie? Albo macie ochotę zastosować? 
Po zużyciu glinek, które mam, kupię kolejne, na pewno ponowię zakup glinki marokańskiej, jest dostępna w sklepach z naturalnymi kosmetykami i stacjonarnie w Yves Rocher. Glinkę marokańską Synesis możemy kupić przez internet i w warszawskim butiku Synesis :)
 
Pozdrawiam
 

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz

DuzyBen_easily105 2023-12-23 at 09:27 - Reply

To jeden z tych tekstów, po których już nic nie jest takie samo.

Leave a Comment